Ogólnopolskiego, amatorski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi”

Szanowni Państwo!
W dniu 26 maja 2021 roku został ogłoszony ogólnopolski amatorski konkurs filmowy pn. „Świat się kręci wokół wsi”. Moją intencją – jako Organizatora Konkursu – jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Poprzez przekaz filmowy można pokazać polską wieś jako miejsce do bezpiecznego życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Rolnik to zawód zasługujący na wyjątkowy szacunek społeczeństwa. Nasze życie i bezpieczeństwo zależą w dużej mierze od efektów ciężkiej pracy rolników. Zrozumieliśmy to szczególnie w dobie pandemii, gdy ograniczenia z nią związane jeszcze bardziej zwiększają zależność społeczeństwa od wytwórców produktów rolnych zwłaszcza tych lokalnych. Dlatego bądźmy #SolidarnizRolnikami, bo wiele im zawdzięczamy.

Serdecznie zachęcam Państwa do aktywnego włączenia się w kampanię promocyjną Konkursu. Z całą pewnością przyczyni się to do wzrostu zainteresowania tym wydarzeniem.

Uczestnicy Konkursu, młodzież mieszkająca na wsi oraz młodzi rolnicy, będą mogli spojrzeć na swoje miejsce w przestrzeni wiejskiej przez pryzmat obiektywu. Mam nadzieję, że perspektywa widza własnej rzeczywistości wzmocni w nich przekonanie, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów a filmowe opowieści o życiu na wsi staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Natomiast Odbiorcy filmów zobaczą wieś jako przyjazne miejsce do życia i rozwoju zawodowego a w rolniku dostrzegą wszechstronnego człowieka, który może zbudować swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych.

Uprzejmie proszę o zamieszczanie na Państwa stronie internetowej informacji, którą przesyłam w załączeniu. Dzięki Państwa zaangażowaniu będziemy w stanie wspólnie dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych Uczestników Konkursu i Odbiorców ich prac, przez co przyczynimy się do ocieplenia wizerunku wsi i rolnika.

Z wyrazami szacunku
Grzegorz Puda
Minister

Kliknij po więcej informacji na temat konkursu

Kontakt

  • tel. (52) 322 32 46
  • fax (52) 322 02 20
  • bydgoszcz@schr.gov.pl

Godziny pracy:

  • Poniedziałek - Piątek: 7:00 do 15:00
  • Godziny przyjmowania próbek: Poniedziałek - Piątek: 7:00 do 15:00

Adres

Okręgowa Stacja Chemiczno - Rolnicza w Bydgoszczy
ul. Powstańców Wielkopolskich 6
85-090 Bydgoszcz
Do tej pory naszę stronę odwiedziło: 364250 osób